Kredyt gotówkowy na zakup mieszkania, czyli na jakie promocje warto postawić?

Czasem może się wydawać, że my kredytobiorcy, jesteśmy – mówiąc kolokwialnie – uczuleni na wszelkiego rodzaju dodatkowe produkty bankowe, które otrzymujemy w bankach (np. przy podpisywaniu umowy kredytowej). Widząc to, zdecydowana większość kredytobiorców od razu węszy w tym wszystkim spisek. Co gorsza, mało kto wie, co zrobić, by takie rozwiązanie mogło się opłacać!

Karta kredytowa

Większość gotówkowych kredytobiorców (i nie tylko), uważa kartę kredytową dołączaną do umowy kredytowej, jako swego rodzaju zło konieczne. Nic bardziej mylnego! Karta kredytowa może nam się przydać zwłaszcza w początkowym etapie spłaty kredytu, gdy trzeba będzie dostosować swoje finanse, do skądinąd nowej rzeczywistości. Co więcej, jeśli już kupiliśmy mieszkanie na kredyt gotówkowy, to za dodatkowe (i łatwo dostępne) środki, możemy sfinansować sobie remont lub też… zorganizować tzw. parapetówkę.

Rachunek bankowy

Po co mi kolejny rachunek, skoro mam już jeden lub nawet dwa? Takie pytanie zadaje sobie większość gotówkowych kredytobiorców, którzy muszą skorzystać z dodatkowego, zaoferowanego „w prezencie” konta bankowego. Plusem takiego rozwiązania jest to, że rachunek ten jest najczęściej darmowy. Ok, bank wymaga spełnienia określonych warunków, by utrzymać taki stan rzeczy, ale z reguły nie są one aż tak inwazyjne i problematyczne. Wystarczy przekierować swoje dochody do nowego banku, a na poprzednim koncie pozostawić nieco środków. Wtedy mamy pewność, że w przypadku uzyskania dochodów na niższym poziomie niż zakładane w umowie, będzie można spełnić założenia stawiane przez bank, posiłkując się dodatkowym kontem zewnętrznym.

Rachunek oszczędnościowy

Faktycznie, dziś takie rozwiązanie nie jest już funkcjonalne, ale jeszcze jakiś czas temu, banki oferowały kredytobiorcom gotówkowym, możliwość skorzystania z preferencyjnego konta oszczędnościowego. W czasach, gdy oprocentowanie wkładów bankowych było jeszcze na przyzwoitym poziomie, można było odłożyć sobie określoną kwotę i powoli czekać na wzrost odsetek. W związku z tym, że mieliśmy tu do czynienia z rachunkiem oszczędnościowym, wypłata i wpłata środków mogły tu mieć miejsce w dowolnym terminie.

Masz kredyt? Czas na promocje!

Niektóre banki nie oferują gotowych produktów, lecz usługi, które – przynajmniej od strony teoretycznej – mają nam ułatwić korzystanie z wszystkich funkcjonalności naszego konta (i nie tylko). Do usług tych, należą:

  • dodatkowy procent na lokacie (co dziś zdarza się bardzo rzadko),
  • niższa kwota raty ubezpieczenia, które – co ważne – nie musi obejmować wyłącznie zaciągniętego kredytu gotówkowego,
  • bilety do kina i inne promocje, z których konsument może skorzystać.

Oczywiście wartość wszystkich powyższych promocji i rabatów jest znikoma w odniesieniu do wartości kredytu, ale dzięki temu bank buduje pozytywną opinię na swój temat. Poza tym również i w takiej ofercie można znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza, jeśli mówimy o szybkich przelewach lub bardziej opłacalnych kontach oszczędnościowych.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.