Jakie mamy lokaty bankowe

Lokaty terminowe.

Banki mają w swojej ofercie całą masę najróżniejszych lokat. Klienci mają w czym wybierać i mogą znaleźć naprawdę dobrą dla siebie ofertę. Lokata bankowa jest bardzo dobrym sposobem na to, aby zabezpieczyć swoje pieniądze i co najważniejsze dzięki odsetkom można zarobić co nieco pieniędzy. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji między innymi lokatę terminową. Jak sama nazwa wskazuje lokata terminowa brana jest na określony odcinek czasu. Zawierając każdą lokatę bank ma wobec nas zobowiązanie. Musi oddać nam pieniądze po zakończeniu lokaty, ale powiększone o odsetki. Wydawać by się mogło, że bank traci na tym pieniądze, ale przez cały okres lokaty może obracać naszymi pieniędzmi. Odsetki zbierają się na koniec naszej umowy.

Lokaty dynamiczne.

Oprócz lokaty terminowej mamy do dyspozycji lokaty dynamiczne. W tym przypadku także zawiera się umowę z bankiem i lokuje swoje środki pieniężne. Tutaj klient może zrezygnować z lokaty przed okresem zakończenia umowy i co najważniejsze nie straci odsetek jakie udało mu się do tej pory zgromadzić. Jest to odpowiednia lokata dla osób, które nie wiedzą do końca, kiedy będą im potrzebne pieniądze. Mogą je w każdej chwili wycofać i nic na tym nie stracą. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku lokaty dynamicznej uda nam się mniej zarobić niż w przypadku lokaty terminowej. Tutaj będziemy mieć o wiele mniejsze oprocentowanie.

Lokaty rentierskie.

Dosyć znana klientom jest również lokata rentierska. W tym przypadku umowa jaka zawierana jest pomiędzy klientem, a bankiem jest długoterminowa. W tym przypadku bank zobowiązuje się wypłacić klientowi odsetki, które naliczane są od wielkości wkładu jaki zostanie wniesiony na lokatę.

Ze wszystkich trzech wyżej wymienionych lokat. Najbardziej popularna jest lokata terminowa. Klienci lubią wiedzieć na jaki okres czasu będą ulokowane ich pieniądze i ile po tym czasie uda im się zarobić. Z innych lokat zwykle korzystają właściciele większych firm, którzy mają więcej pieniędzy i nie dbają o ryzyko związane z ich utratą. Lokata jest doskonałą formą na przechowanie pieniędzy, trzymając je na koncie zbyt wiele byśmy nie zarobili, a na lokacie zawsze te przysłowiowe kilka złotych nam wpadnie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.