Kredyt hipoteczny na 100 000 złotych.

one

Decydując się na kredyt hipoteczny na zakup mieszkania musimy mieć określony wkład własny. Powiedzmy, że mieszkanie kosztuje 150 000 złotych, a nasz wkład własny to kwota 50 000 złotych. Bierzemy zatem kredyt na kwotę 100 000 złotych. Będzie to kredyt w złotówkach, z równymi ratami, na okres lat dziesięciu. Najstarszy z kredytobiorców ma trzydzieści lat. Sprawdźmy najlepsze oferty takiego kredytu.

Oferta Banku BPS.

Kredyt hipoteczny Mój Dom jaki oferuje nam Bank BPS jest kredytem, z jakiego można skorzystać z promocji z kartą kredytową BPS VISA. Decydując się na kredyt na sto tysięcy złotych bank wyliczy nam raty w wysokości 985,58 złotych. Taka rata jest możliwa do osiągnięcia po spełnieniu kilku warunków. Oferta obowiązuje dla oferty promocyjnej pakietowej, w której kredytobiorca decyduje się na podstawowy pakiet promocji. Pakiet składa się z rachunku ROR łącznie z kartą debetową i wymaga dostępności do bankowości internetowej. Konieczne jest założenie karty kredytowej VISA GOLD, a także ubezpieczenie nieruchomości w TU jaki współpracuje z Bankiem BPS. W ramach oferty bank oferuje nam oprocentowanie nominalne 3,43%. W jego skład wchodzi marża w wysokości 1,7% i stawka WIBOR w wysokości 1,73%. Oprocentowanie rzeczywiste tego kredytu hipotecznego jest równe nieco ponad cztery procent. Nie ma konieczności wykupienia ubezpieczenia pomostowego, ani dodatkowej polisy na życie. Polisa nie jest obowiązkowa, ale jeżeli kredytobiorca osiągnie wiek emerytalny i jeszcze nie spłaci kredytu będzie musiał taka polisę wykupić. Prowizja od pożyczonej kwoty stu tysięcy złotych wynosi 1900 złotych co stanowi 1,9% kwoty kredytu. Minimalna prowizja to kwota 400 złotych. Nie ma konieczności ubezpieczania Niskiego Wkładu Własnego, a koszt UNW za pierwsze trzy lata jest zerowy. Za wycenę nieruchomości przyjdzie nam zapłacić 480 złotych. Bank może jednak zrezygnować z tego typu opłaty, jeżeli zostanie zawarte w umowie między inwestorem, a wnioskodawcą dokładny opis kredytowanej nieruchomości. Bank zrezygnuje z opłaty za wycenę nieruchomości jeżeli będzie to lokal mieszkalny gminny, lub kiedy kredyt nie przekracza kwoty stu tysięcy złotych. Konieczne jest wykupienie weksla. Prowizja za wcześniejszą spłatę do pięciu lat jest równa 2% kwoty wcześniejszej spłaty, powyżej pięciu lat bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Największa zaletą kredytu hipotecznego jest to, że nie trzeba wykupić ubezpieczenia na życie i raz w roku można skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Wada jest praktycznie jedna. Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu.

Oferta w Banku Citi Handlowym.

Oferta w Banku Citi Handlowym jest ofertą kredytu hipotecznego jaki obecnie jest w ofercie promocyjnej. Rata jaką wyliczy nam bank to kwota 989,80 złotych. Marżą dostępna jest jednak pod pewnym warunkiem. Konieczne jest posiadanie konta zasilanego wynagrodzeniem. Oferta przeznaczona jest dla klientów, których dochody wynoszą powyżej pięciu tysięcy złotych netto. Jeżeli dochody są mniejsze marża banku wzrasta do 2,6%. Kredyt ma oprocentowanie nominalne w wysokości 3,52%, w którego skład wchodzi 1,79% marży i 1,73% stawki WIBOR. Oprocentowanie rzeczywiste kredytu wynosi 3,91%. Nie jest wymagane ubezpieczenie pomostowe, ani też nie ma konieczności wykupienia polisy na życie. Prowizja jaką wyliczy nam bank wyniesie 1500 złotych. Nie ma konieczności wystawienia weksla. Największą zaletą tego kredytu hipotecznego jest brak dodatkowego ubezpieczenia, a także bezpłatna wycena nieruchomości. Największą wadą jest opłata za pomoc w złożeniu wniosku o wpis do księgi wieczystej i za inne formalności w jakich chcemy, aby bank nam pomógł.