Czym charakteryzuje się współpraca z parabankami?

cash

Instytucje pozabankowe cieszą się rosnącym uznaniem ze strony kredytobiorców. Współpraca z parabankami charakteryzuje się jednak szczególnymi warunkami. Wielu klientów myli jeszcze banki detaliczne z prywatnymi firmami pożyczkowymi ze względu na podobieństwo w aranżacji oddziałów, czy nawet zgodność kwalifikacji pracowników. Jak zatem wygląda w praktyce współpraca z instytucjami pozabankowymi? Dobra porównywarka kredytów gotówkowych https://www.niskarata.org/kredyty-gotowkowe wejdź i sprawdź najlepsze oferty.

Prywatne firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w udzielaniu pożyczek gotówkowych, najczęściej krótkoterminowych chwilówek. Kredytobiorca znajdzie w branży parabanki stacjonarne (zdecydowana nisza, oddziały skupione głównie na obsłudze klientów długoterminowych), agentów mobilnych (pracownicy związani z konkretną lub wieloma ofertami, połączenie funkcji agenta i pośrednika kredytowego). Ostatecznie masz do czynienia z parabankami internetowymi. To najpopularniejsza kategoria ze względu na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Współpraca z parabankami charakteryzuje się przede wszystkim elastycznym podejściem, szczególnie w kategorii oceny zdolności kredytowej klienta. Parabanki podejmują znacznie większe ryzyko obsługi kredytobiorcy, nawet bez potwierdzonej historii spłat dotychczasowych zobowiązań. Niestety pieniądze w parabanku kosztują. Płacisz nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także prowizje. Standard w branży to nawet granice 30 – 40%. Prowizja to najważniejszy składnik wynagrodzenia instytucji pozabankowych. Rynek parabankowy nie jest regulowany. Nieuczciwe podmioty funkcjonują razem z uczciwymi biznesami, a odkrycie wartościowych pożyczkodawców to jedno z najważniejszych zadań kredytobiorcy. Ustawodawca nakłada oczywiście na pożyczkodawców maksymalne odsetki nominalne. To czterokrotność stopy lombardowej NBP. Odsetki maksymalne stosuje się w praktyce zawsze. Wysokie prowizje w parabankach to właściwie standard przy współpracy. Prywatne firmy pożyczkowe nie generują bowiem zysków z depozytów, ani z bardzo dużych umów kredytowych. Prowizja to właściwie jedyna szansa na wyrównanie kosztów działalności.

Przy podpisywaniu umowy z parabankiem korzystasz z norm kodeksu cywilnego, a także ustawy o kredycie konsumenckim. To umożliwia elastyczne kształtowanie krótkoterminowych umów kredytów gotówkowych. Im większa pożyczka gotówkowa w parabanku i im dłuższy termin spłaty, tym wyższa prowizja. Warto zatem przed podpisaniem umowy dokładnie ocenić parametry oferty na dedykowanym kalkulatorze finansowym. Co myślisz o współpracy z instytucjami pozabankowymi?