Kredyt gotówkowy – jak wybrać ten najkorzystniejszy i przebrnąć przez formalności?

Kredyty gotówkowe to dziś coraz bardziej popularne zobowiązania finansowe. Zaciągamy je właściwie na wszystko – zakup samochodu, remont mieszkania, czy inny wydatek wymagający większego zastrzyku gotówki. Dzisiejszy rynek bogaty jest w oferty kredytowe przeróżnych banków. Jak wybrać tę najkorzystniejszą? Może się to okazać dosyć proste, ale jest jeden warunek – musimy wiedzieć, czego dokładnie oczekujemy i podjąć decyzję w pełni świadomie, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na opłacalność danej oferty oraz mając na uwadze rzeczywiste możliwości naszego domowego budżetu. Kredyt gotówkowy, jak każde zobowiązanie finansowe, wiąże się zawsze z pewną dozą ryzyka, dlatego bank stawia przed ewentualnym kredytobiorcą warunki, które musimy spełnić, a jakie to warunki? Dowiesz się o nich na kredytomania.eu.

Wybór oferty kredytowej

Gdy podejmiemy już ostateczną decyzję co do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, pierwszym krokiem powinien być oczywiście wybór konkretnej oferty kredytowej. Aby nie musieć potem żałować nieprzemyślanej decyzji, należy porównać przynajmniej kilka ofert, biorąc pod uwagę nasze oczekiwania i możliwości finansowe. Należy zadać sobie kilka podstawowych pytań:

Wymagania i formalności

Jeśli ewentualny kredytobiorca jest świadomy swoich oczekiwań, to już połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku kredytowego w wybranym banku. W tym momencie przychodzi też czas na przebrnięcie przez formalności i warunki, które musimy spełnić. Podstawowy warunek to stałe regularne dochody. Aby je udokumentować, do wniosku kredytowego mamy obowiązek dołożyć odpowiednie zaświadczenia od pracodawcy (dotyczące warunków i formy naszego zatrudnienia oraz wysokości naszego miesięcznego wynagrodzenia). Ważna jest też nasza historia kredytowa, którą bank weryfikuje, korzystając z pomocy BIK-u, tj. Biura Informacji Kredytowej. Jeśli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatą zaciąganych zobowiązań, nie zadziała to niestety na naszą korzyść. Wyżej wspomniane czynniki stanowią naszą zdolność kredytową i świadczą o naszej wiarygodności. Jeśli analiza naszej osoby przebiegnie pomyślnie, ze zgodą banku na udzielenie kredytu i przyjęciem wniosku o pożyczkę nie powinniśmy mieć problemu.