Dla kogo kredyt gotówkowy?

kasa

Drobne zadłużenie konsumenckie nie wymaga od kredytobiorcy spełnienia skomplikowanych warunków. Każdy bank monitoruje oczywiście zdolność kredytową i trzeba rozpatrywać ten problem w punktach do ewentualnej modyfikacji. Co konkretnie wpływa na zdolność kredytową i jak zwiększyć szanse na opłacalne zadłużenie krótkoterminowe? Sprawdź szczegóły na PortalBankowy.info.

Dopasowanie do profilu idealnego kredytobiorcy

Banki tworzą z reguły idealny profil kredytobiorcy i praktycznie każde odstępstwo od normy skutkuje odrzuceniem wniosku. Nie jest to do końca wina bankowości detalicznej, ale rygorystycznych norm prawnych i rekomendacji KNF. Banki nie mogą sobie pozwolić na obsługę kredytów gotówkowych u klientów ryzykownych ekonomicznie. Odmowa udzielenia kredytu gotówkowego w jednej placówce nie oznacza wcale odmowy w drugiej.

Zatrudnienie, stan cywilny i weryfikacja BIK

Największe szanse na kredyt gotówkowy posiadają małżeństwa ze względu na połączenie dochodów netto. Instytucje finansowe nie akceptują dochodów z nielegalnych źródeł, pracy na czarno, nawet przy naprawdę sporych kwotach. Potwierdzenie legalnego źródła dochodów to obowiązkowy czynnik udzielenia pożyczki gotówkowej. Najlepsze warunki zyskasz po przedstawieniu umowy o pracę na czas nieokreślony. Umowy cywilnoprawne to szansa na kredyt gotówkowy, ale z reguły bez żadnych możliwości negocjacyjnych. Weryfikacja punktowa w BIK to kolejny element współpracy przy kredycie gotówkowym. Nie musisz zdawać się na bezpośrednią analizę przez doradcę w banku. Wystarczy ściągnąć raport BIK samodzielnie (płatna usługa), aby stwierdzić, czy nie masz przypadkiem żadnych błędów w bazie. Czasami przy spłacie innych zobowiązań instytucje finansowe popełniają błędy przy przekazywaniu danych do Biura Informacji Kredytowej. Płatne raportowanie gwarantuje ich wykrycie i zabezpieczenie własnych interesów. To przydaje się najbardziej przy stosunkowo większych kwotach wnioskowanych pożyczek gotówkowych.

Kredytowanie wymaga obniżenia kosztów utrzymania

Bank musi wiedzieć, czy na pewno spłacisz kredyt gotówkowy. Do tego wymaga się wysokich dochodów i niskich kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Przy niskich kwotach kredytów gotówkowych ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Wystarczające zabezpieczenie to potwierdzone dochody netto. Im wyższe, tym lepsze perspektywy negocjacji, ale dopiero po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Kredyt gotówkowy to produkt dla ludzi legalnie zarabiających ze stabilną sytuacją w BIK. Bez dopasowania do idealnego profilu klienta banku trudno mówić o atrakcyjnym zadłużeniu krótkoterminowym.